Güncel haberler
Ana Sayfa / Blog / 58 Harfli Kelimeyi Tek Seferde Söyleyen Spiker

58 Harfli Kelimeyi Tek Seferde Söyleyen Spiker

Evet yanlış duymadınız.Bazılarımız günlük kullandığımız kelimeleri söylerken bile zorluk çekerken bu adam tek nefeste,tek seferde ve teklemeden 58 harfli bir yer ismini hızlıca söyledi.

İngiltere’nin Galler bölgesinde bulunan bir yerin ismi olan bu kelime o kadar zor ki yerel halk bile “Llanfair PG” şeklinde kısaltarak kullanmaya devam ediyor.

Yöreye bu ismin 1900’lü yıllarda yaşayan bir yöre insanının koyduğu bilinmekte.

Geçimini ayakkabıcılık yaparak sağlayan adam yörenin dikkat çekmesi ve çevredeki turistlerin bölgeye gelmesi için böyle bir isim koyduğu söylenmekte.

İngiliz televizyon kanalı Channel 4’ün hava durumu spikeri Liam Dutton tarafından bir defada söylenen isim ise arka arkaya gelen bir çok sessiz harf ile okunmasında güçlük çekiliyor.

Ünlü spiker Liam Dutton, bu kelimenin okunması ne kadar da imkansız görünüyor olsa da tek seferde hızlı ve takılmadan bir defada okumayı başarıyor.

İngiltere’nin Galler bölgesinde bulunan bir yerin ismi “Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch” şeklindedir.

Bu kelime o kadar zor okunan bir kelime ki kendi bölgesinde yaşayan insanlar bile yörenin kısaltılmış ismi olan “Llanfair PG” kelimesini kullanıyorlar.

Bu habere de bakabilirisiniz

Evrenin En Tuhaf 13 Sesi

Bilim adamları yaptıkları çalışmalarla uzay hakkında daha çok bilgi edinmemizi sağlıyor. Nasa, uzaya gönderdiği araçlarla ...

Dinimizde Olmayan Ama Türk Dizilerinden Öğrendiğimiz 10 Şey

Hayatımızı televizyona o kadar bağlamış durumdayız ki, neredeyse televizyonda varsa doğrudur diyebiliriz. Özellikle yayınlanan içerikler ile ...

Kayıp Malezya Uçağı Bulundu!

Kayıp Malezya uçağıyla ilgili söylentiler devam ediyorken ne yazık ki uçak, uçak kalıntıları ya da ...