Güncel haberler
Ana Sayfa / Blog / Angst (Korku) – 1983 Filmi Değerlendirme

Angst (Korku) – 1983 Filmi Değerlendirme

Merhaba arkadaşlar bugün sizinle hayatımın en kötü 1 saat 27 dakikasını paylaşmak istiyorum. Avusturyalı seri katil olan Werner Kniesek’in hayatının anlatıldığı “Angst (Korku)” filmini izledim ve gerçek anlamda pişman oldum diyebilirim. Filme başlamadan önce 1983 yapımı olduğundan dolayı kendimi çok iyi bir film olmayacağı yönünde hazırlamış ve beklentimi biraz aşağıda tutmuştum ama ne yazık ki bu durum hayal kırıklığına uğramamı engellemedi.

Filmle ilgili yapacağım en olumlu yorum tabi ki de başrol oyuncusu Erwin Leder ile olacaktır.

Gerçekten olağan üstü bir oyunculuk sergilemiş. Neredeyse karşınızda gerçek bir psikopat var zannedeceksiniz. Bu rol için nasıl ve ne şekilde çalışmışsa helal olsun.

Yazıya başlamadan önce Werner Kniesek ile ilgili kısa bir bilgi vereyim. İlk olarak kendisini evden kovan annesini bıçakla yaralayarak Almanya’ya kaçmış orada tutuklanarak tekrar Avusturya’ya iade edilmiştir. 2 yıl hapis yattıktan sonra 1973 yılında, 73 yaşında bir kadını öldürmüş bu cinayetten de 8,5 yıl hapis cezası almıştır. 1980 yılında hapisten çıktıktan sonra Altreiter ailesinin 3 bireyini çok feci bir şekilde öldürdü ve tutuklanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Filmde konu Kniesek’in hapishaneden çıkışıyla başlıyor. 73 yaşında bir kadını öldürdüğü için 8,5 yıl hapis cezası almış ve cezasının bitmesine birkaç yıl kala iyi halden dolayı erken serbest bırakılıyor.

Öncelikle 1 saat 27 dakika süresince çok az ama gerçekten çok az konuşma gerçekleşiyor. Neredeyse masalsı bir anlatımla katil kendini seslendiriyor diyebiliriz. Film boyunca sadece iki üç yerde konuşma geçiyor ve bu gerçekten çok sıkıcı.

Şuna değinmem gerekiyor ki sahneler gerçekten çok saçma olmuş. Flash TV‘de yayınlanan “Gerçek Kesit” programı daha profesyonel bir çekim kalitesine ve oyunculuğa sahip diyebilirim.

Baş rol oyuncusu “Erwin Leder“in sergilemiş olduğu oyunculuğa tabi ki lafımız yok ama bence çok abartılı olmuş. Diğer oyuncuları kırmak istemem ama onların oyunculuk yaptığı konusunda pek açıklama yapmak istemiyorum.

Yukarıda yazdıklarıma rağmen hala filmi izlemeyi istiyorsanız izledikten sonra aşağıda kafama takılan soruların cevabını yazarsanız memnun olurum.

  • Kniesek’in aileye saldırdığı esnada insanlar neden bağırmıyor?
  • Kız kendisine saçma bir şekilde saldıran psikopata karşı neden hiç direnmiyor ve sessizce onun yaptıklarını seyrediyor.
  • Kızı bağlanırken anne neden seyrediyor ve Kniesek’in ona saldırmasını bekliyor.
  • Kızı bağlama şekline değinmek bile istemiyorum 🙂
  • Ayrıca kızla mutfağa giderken neden sürünerek gidiyorlar, neden ayağa kalkmıyorlar onu da hala anlamış değilim.
  • Evde bulunan köpek sanki Kniesek’in kendi köpeği, hiç mi köpek yabancıya havlamaz arkadaş?
  • Evde banyo var ve sen adamı küvette saçma da olsa bir şekilde boğup öldürmüşsün, neden elini yüzünü yıkarken mutfak lavabosunu kullanırsın be adam?
  • Adam yaşlı kadını boğazlarken sanki kendisi boğazlanıyor gibi hareketler yapıyor fakat boğazlanan kadında tık yok!
  • Gittiği restoranda her zaman her an hazır ve nazır duran iki genç kız ve gazete okuyan adama değinmek bile istemiyorum.

Daha da utanmadan İmdb’den 7,5 – RottenTomatoes’dan %73’lük bir puanlama almış, ALLAH’ım çıldırmamak elde değil…!

Neyse arkadaşlar bu filmle ilgili daha fazla konuşmak istemiyorum 🙂

Werner Kniesek’in Gerçek ve geniş hayat hikayesini okumak için TIKLAYIN

FİLMİN FRAGMANI

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Evrenin En Tuhaf 13 Sesi

Bilim adamları yaptıkları çalışmalarla uzay hakkında daha çok bilgi edinmemizi sağlıyor. Nasa, uzaya gönderdiği araçlarla ...

Dinimizde Olmayan Ama Türk Dizilerinden Öğrendiğimiz 10 Şey

Hayatımızı televizyona o kadar bağlamış durumdayız ki, neredeyse televizyonda varsa doğrudur diyebiliriz. Özellikle yayınlanan içerikler ile ...

Kayıp Malezya Uçağı Bulundu!

Kayıp Malezya uçağıyla ilgili söylentiler devam ediyorken ne yazık ki uçak, uçak kalıntıları ya da ...