Ana Sayfa / Blog / Gerçek Hikaye (True Story – 2015) Filmi Değerlendirme

Gerçek Hikaye (True Story – 2015) Filmi Değerlendirme

Christian Michael Longo… Sadist ruhlu, alçak bir katil…

2001 yılında karısını ve 3 çocuğunu öldüren bir manyağa tanıklık edeceksiniz. Filmde Christian Michael Longo yakalanışından mahkeme sonuna kadar geçen süreci anlatılmış. Michael Finkel‘in kaleme aldığı kitaptan uyarlanarak çekilen filmde yer yer kanınızın donduğunu hissedeceksiniz.

Christian Michael Longo karısını ve 3 çocuğunu öldürdükten sonra Meksika’ya kaçmış ve o dönemde FBI’ın “En Çok Arananlar” listesine girmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda Meksika’da yakalanmış ve Amerika’ya geri getirilmiştir.

İşin tuhaf olan kısmı ise Longo’nun Meksika’da kendisini The New York Times gazetesinde yazar olarak tanıtmış ve ismini Michael Finkel olarak kullanmıştır. Gerçek Michael Finkel ise yaptığı bir yalan haberin sonrasında The New York Times gazetesinden kovulan eski bir gazetecidir.

Longo, tutuklanmasının ardından Finkel ile görüşmeye başlar ve filmin konusu da ortaya yavaş yavaş çıkmaya başlar. İlk olarak şunu söylemeliyim ki gerçekten güzel kurgulanmış ve çok iyi oyunculukların sergilendiği eşsiz bir film olmuştur.

Filmin başarılı olmasının en büyük nedenlerinden birisi de Longo’nun aslında Finkel başta olmak üzere hepimizi defalarca kandırmayı başarmış olabilmesidir. Michael Finkel‘in eşi Jill’nin hapishaneye gelerek Longo’yla birebir konuşması ve “Carlo Gesualdo” hikayesini anlatması ise kelimelerle açıklanamayacak bir durum. Tamda bu noktaya kadar gerçekten Longo’nun masum olduğunu düşünmeyen var mıdır acaba?

Longo’nun Finkel ile yaptığı konuşmaları mahkemede savunma olarak kullanması, daha en başından beri neden Finkel ile görüştüğünün bir tezahürü olarak karşımıza çıkıyor. Longo idam cezasını duyduktan sonra Finkel’e bakım göz kırpması ve pis pis sırıtışı gözümün önünden gitmiyor.

Filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Ama öncesinde aşağıda verdiğim linkten Christian Michael Longo’nun geniş hayat hikayesini okumanızı tavsiye ederim. Bu şekilde daha anlaşılır olacağına inanıyorum.

Christian Michael Longo Kimdir?

İŞTE GERÇEK HİKAYE

FİLMİN FRAGMANI

Bu habere de bakabilirisiniz

Kayıp Malezya Uçağı Bulundu!

Kayıp Malezya uçağıyla ilgili söylentiler devam ediyorken ne yazık ki uçak, uçak kalıntıları ya da ...

58 Harfli Kelimeyi Tek Seferde Söyleyen Spiker

Evet yanlış duymadınız.Bazılarımız günlük kullandığımız kelimeleri söylerken bile zorluk çekerken bu adam tek nefeste,tek seferde ...

Fatiha Suresi Ayetlerin Sıralanış Sırrı

Bugün Fatiha Suresinin küçük bir analizini yapacağız. Bizim bugün değerlendireceğimiz analiz meal yada tefsir değildir. Biz ...