Ana Sayfa / Kimdir / Ne Messi ne Ronaldo! İşte dünyanın en zengin futbolcusu: Faiq Bolkiah

Ne Messi ne Ronaldo! İşte dünyanın en zengin futbolcusu: Faiq Bolkiah

Leicester City genç takımında forma giyen Brunei’li genç futbolcu Faiq Bolkiah, ortalama 20 milyar dolarlık bir aile serveti ile Ronaldo ve Messi’yi geride bırakarak dünyanın en zengin futbolcusu olma özelliğini elinde bulunduruyor.

Dünyanın en zengin futbolcusu kimdir?” sorusuyla karşı karşıya kalındığında hemen hemen herkes Cristiano Ronaldo veya Lionel Messi arasında kalmaktadır.

Fakat Leicester City’nin genç takımında forma giyen Faiq Bolkiah’in ismini daha önce hiç duymamış olmamız muhtemeldir. Brunei’li genç oyuncu, futbol oynayarak daha iki dünya yıldızı kadar para kazanmasa da, aile serveti ile dünya genelinde ki en zengin futbolcu unvanını elinde bulunduruyor.

Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah’ın yeğeni olan Faiq Bolkiah’ın ülkesindeki serveti göz kamaştırıyor. ABD Los Angeles’da dünyaya gelen Faiq Bolkiah, daha 19 yaşında olmasına rağmen ortalama 20 milyar dolarlık bir servetin sahibi olduğu biliniyor…

Faiq Bolkiah’in mal varlığını daha iyi anlamak için babası Jefri Bolkiah’ın bazı harcamalarına dikkat etmeniz yeterli olacaktır…

Örneğin Michael Jackson ölmeden önce 50. yaş günü kutlamaları için Amerika’ya gelen Jefri Bolkiah, 17 milyon dolar ödeme yaparak pop müziğin süper starını ailesi için özel konser vermeye ikna eder.

Bununla birlikte her ay arabalar, saatler ve altın kalemler için 48 milyon dolar harcayan Jefri Bolkiah’ın 2300 lüks arabası bulunuyor.

Amerikan vatandaşı da olan fakat Brunei Milli Takımı’nda forma giymeyi tercih eden Faiq Bolkiah’ın 9 karşılaşmada 1 golü bulunuyor.

Daha önce Arsenal ve Chelsea’de de forma şansı arayan fakat resmi sözleşme imzalama şansı yakalayamayan Faiq Bolkiah, şuanda Leicester City’nin genç takım kadrosunda yer alıyor.

Şuana kadar resmi bir futbol karşılaşmasında forma giymemiş olan 19 yaşındaki oyuncu, buna rağmen dünyanın en zengin futbolcusu olarak biliniyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

Reynmen Kimdir? Gerçek İsmi Nedir?

Youtube kanalından paylaştığı şarkılarla gündeme gelen ve son şarkısı “Derdim Olsun” ile Youtube’da 24 saat ...

John Wayne Gacy Kimdir?

John Wayne Gacy, siyaset alanında oldukça aktif bir danışman, başarılı bir iş adamı ve aynı ...

PALU AİLESİ – En Açık Özet

Palu ailesinin olayı Türkiye’de yaşanmış belki de en garip olaylardan birisi olarak karşımıza çıktı. Bu ...