Güncel haberler
Ana Sayfa / Biyografi / Reynmen Kimdir? Gerçek İsmi Nedir?

Reynmen Kimdir? Gerçek İsmi Nedir?

Youtube kanalından paylaştığı şarkılarla gündeme gelen ve son şarkısı “Derdim Olsun” ile Youtube’da 24 saat içerisinde 6.3 Milyondan fazla izlenerek rekor kıran Reynmen, aslen Sivaslıdır.

Rahmi ve Nasibe Aktaş çiftinin çocuğu olarak 6 Aralık 1996 yılında dünyaya gelen genç yıldız, İlkokul eğitimini Ahmet Kabaklı Okulu ve Fatih Sultan Mehmet okullarında tamamlamış sonrasında ise Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde devam etmesine rağmen tamamlayamayarak okuldan ayrılmıştır. Aynı zamanda lise eğitimini tamamlamak için Açıköğretim sisteminden faydalanmış ve lise eğitimini tamamlamıştır.

Reynmen’in Gerçek İsmi Nedir?

Youtube’da kendisi için “Reynmen” nickini kullanan genç şarkıcının gerçek ismi “Yusuf Aktaş” dır. Aslen Sivaslı olan Yusuf Aktaş, İstanbul’da doğmuş ve Bağcılar’da büyümüştür.

Reynmen ilk olarak Scorp uygulamasında çektiği videolarla tanınmaya başlamış ve buradan YouTube’a geçiş yaparak ülkenin en popüler Youtuber’larından biri oldu.

Youtube üzerinden yayınladığı “Biziz” ve “Voyovoy” gibi şarkılarıyla çıkış yakalamış aynı zamanda birçok farklı konseptte de videolar paylaşmaktadır.

Bununla birlikte Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile birlikte “Sie Liegt İn Meinen Armen” şarkısını söylemiştir. 

Geçtiğimiz günlerde Itır Esen’le beraber Survivor 2019 YouTube programını sunacağı iddia edilen Reynmen, bu iddiaları yalanlamıştı.

Reynmen Ne Demek? Kelime Anlamı Nedir?

Rain Man filmini hatırlamayanınız yoktur. Yani “Yağmur Adam” filmi. İlk olarak filmin konusuna değinelim;

Ünlü Hollywood yıldızı Dustin Hoffman’ın “Raymond” isimli otistik karakteri canlandırdığı filmde kardeşi Charlie’ye (Tom Cruise) zarar verebileceği ihtimaline karşı Raymond çocukken akıl hastanesine yatırılır.

Raymond hayatının büyük bir süresini akıl hastanesinde yaşamak zorunda kalır. Raymond’un ailesi zengindir ve günün birinde iki kardeşin babaları vefat eder.

Raymond’un vasisi akıl hastanesi olduğu için kardeşi Charlie milyon dolarlık servetin akıl hastanesi tarafından yönetilmesini istemez ve ağabeyi Raymond’u hastaneden kaçırır.

Raymond ve Charlie en son birbirlerini çocukken görmüşlerdir ve o dönemlerde Charlie abisinin ismini doğru telaffuz edemez. Raymond’a ancak “Reynmen” diye seslenebilmektedir.

İngilizcede “Reynmen” diye okunan kelimenin aslında yazılış şekli “Rain Man (Yağmur Adam)” şeklindedir.

Yusuf Aktaş’da kullandığı nickini buradan alarak kullanmaya başlamıştır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yeni Zelanda’da Cami Saldırısı Yapan Brenton Tarrant Kimdir?

Yeni Zelanda’da gerçekleşen terör saldırısının faili olarak  Brenton Tarrant ismi açıklandı. Bununla birlikte yapılan saldırının ...

Kemal Sunal Kimdir?

Asıl ismi Kemal Sunal olan ünlü oyuncu aslında herkes tarafından Şaban olarak tanınıyor. Çoğu kişi onu tanımlarken ...

John Wayne Gacy Kimdir?

John Wayne Gacy, siyaset alanında oldukça aktif bir danışman, başarılı bir iş adamı ve aynı ...